Halil Tabur

Gaziantep doğumlu Halil Tabur ilkokul ve ortaokulu İstanbulda liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesinde bitirdi .Lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 1997 yılında tamamlayarak psikolog ünvanını aldı. Daha sonra çocuk ve ergen psikolojisi üzerine aldığı eğitim ve sertifikalarla bu alanda danışmanlık hizmetleri verdi.Ardından bedensel ve zihinsel engelli çocuklarla ilgili terapistlik ve bu sektörde idarecilik yaptı. 


Aynı seneler aile danışmanlığı ile ilgili Shçek le birlikte yürütülen eğitimlere katıldı.Bu süreçten sonra aile danışmanlığı ile ilgili farklı eğitim ve süpervizyonlara katılarak daha çok bu alanda hizmet vermeye başladı.
 

2004 yılında Psikoakademinin kuruluşunu Esat Başaran ile birlikte yaptı.Akabinde engelli çocukların tedavisinde destek olarak kullanılan refleksoloji yöntemiyle ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Bölümünde Prof Dr Şenol Dane den iki yıl boyunca fizyoloji psikofizyoloji ve nörofizyoloji refleksoloji konulu eğitim aldı.

Refleksoloji ile ilgili ABD ve Avrupada değişik kurs ve eğitimlere katılarak bu alanda uzmanlaştı.Yunanistan ve Bulgaristanda refleksolojiyle ilgili okul ve merkezlerde refleksoloji eğitimleri verdi. ABD türk toplumunun davetlisi olarak farklı zamanlarda birçok aile içi eğitim ve refleksoloji seminerleri verdi. Biri aile danışmanlığı diğer ikisi refleksolojiyle ilgili üç kitabı vardır. Farklı birçok televizyon kanalı ve gazetede uzman olarak görüşüne başvurulan Halil Tabur çalışmalarını İstanbul ve Ankarada sürdürmektedir...

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder