Esat Başaran

Esat Bin Zürare Başaran İzmir doğumlu bir Belçika vatandaşıdır. 20′li yaşlarda psikoloji eğitimi almak için gittiği Belçika’da refleksoloji ile tanışınca yaşamı değişmiştir. Kısa adı Psikoakademi olan,  Psikoakademi Psikolojik Danışmanlık ve Refleksoloji Merkezi, 2004 Eylül ayında Psikolog ve Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran ve Halil Tabur tarafından İzmir Alsancak semtinde kuruldu.


Psikoakademi, bireysel psikolojik danışmanlık, test hizmetleri ve önemli bir boşluk olan aile danışmanlığı konularında danışanlarına bay ve bayan uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Yine Psikoakademi Türkiye’ ye, engellilere bir süredir gelişmiş ülkelerde uygulanan ve önemli başarılara vesile olan refleksoloji uygulamalarını getirerek engelli bireylerin rehabilitasyonunda önemli bir boşluğu doldurdu.

Bu konudaki başarıları sık sık yazılı ve görsel basın aracılığıyla kamuoyuna yansıtılan Psikoakademi, refleksoloji uygulamalarında yeni bir kuram ortaya atarak bu bilimin gelişmesi adına önemli başarılara imza attı. Psikoakademi markası nörolojik ve psikolojik rahatsızlıkların refleksoloji ile desteklenip, rahatsızlıkların giderilmesinde tamamlayıcı tıbba ilgi duyan insanların ilgi odağı haline geldi. Bugün Prof. Şenol DANE’ nin danışmanlığında Esat Başaran ve Halil Tabur kontrolündeki refleksoloji uygulamaları, yeni açılan Ankara Balgat, İstanbul Üsküdar, İzmir Güzelbahçe şubelerinde devam etmektedir.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder